Muzaffer Kaşer

Position: University of Cambrıdge, Psikiyatri-Nöropsikoloji

Dr Muzaffer Kaşer, Cambridge Üniversitesi Psikiyatri bölümünde öğretim görevlisi (clinical lecturer) olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları psikiyatrik hastalıklarda bilişsel işlev bozulmaları, ilişkili beyin mekanizmaları ve tedavi yöntemleri üzerinedir.

 

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2011 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikiyatri ihtisasını tamamladı. İhtisası sırasında bir süre Cambridge Üniversitesi Psikiyatri bölümünde ziyaretçi araştımacı olarak obsesif-kompülsif bozuklukta bilişsel işlevler üzerine çalıştı.

 

2011’de Cambridge Tıp Fakültesi’nde klinik bilimler master programına kabul edildi. 2012-2016 arasında Cambridge Üniversitesi Psikiyatri Bölümü’nde Cambridge Overseas Trust – IDB uluslararası bursu ile doktora yaptı. Doktorasında depresyonu olan hastalarda bilisşel bozulmalara yönelik yeni tedavileri araştırdı. 2014 yılında tüm sınavlarını tamamlayarak Britanya Psikiyatri Birliği (Royal College of Psychiatrists) üyeliğini elde etti ve klinisyen olarak çalışma hakkını kazandı.

 

Bahçeşehir Üniversitesi’de misafir öğretim üyeliği de yapan Dr Kaşer, Beyin Araştırmaları Derneği, TÜBITAK ve Britanya Tıp Bilimleri Akademisi (Academy of Medical Sciences)  tarafından araştırma desteğine layık görülmüştür.