Doç. Dr. Erkin Şeker

Doç. Dr. Erkin Şeker

Doç. Dr. Erkin Şeker

Erkin Şeker, 2011 yılında UC Davis’de Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne katılmıştır ve o zamandan günümüze kadar bu bölümde çalışmalarına devam etmektedir.

Doktorasını Virginia Üniversitesi’nde  2007 yılında ,geliştirdiği  nanoporous altının mekanik ve morfolojik özelliklerini kontrol etme teknikleri çalışmasıyla elektrik mühendisliği dalında aldı.Virginia Üniversitesi kimya bölümünde  malzeme-biyomolekül etkileşimlerini ve gelişmiş mikro akışkan akış kontrol şemalarını araştırdı.2009 ve 2011 yılları arasında , Harvard Tıp Fakültesi’nde Tıp Mühendisliği Merkezi’nde araştırma görevlisi olarak, nöral elektrofizyoloji uygulamaları için çoklu elektrot dizileri geliştirdi ve metabolik disregülasyon bağlamında hücresel düzeyde transkripsiyon ve sekretuar dinamikleri izlemek için mikro sistemlerin geliştirilmesine öncülük etti.
Üstün Araştırma Ödülü’nün ve UVA’daki Elektrik Mühendisliği Bölümü’nün Üstün Lisansüstü Öğretim Asistanı Ödülü, Massachusetts Genel Hastanesinden Tıbbi Araştırma Ödülü Fonu, California Lab Ücret Araştırmaları Araştırma Bursu ve NSF KARİYER Ödülünün sahibidir. Bilimsel Çeviri Bilimsel Danışmanı olarak görev yapmıştır ve Ulusal Mühendislik Akademisi Yıllık Mühendislik Eğitimi Sempozyumu Sınırlarına ve aynı zamanda BMES Hücresel ve Moleküler Biyomühendislik Genç İnovatör’e katılmak üzere seçilmiştir.
Mevcut araştırma alanları arasında, yüksek verimli malzeme karakterizasyonu için mikroakışkan platformların geliştirilmesi ve biyomedikal uygulamalar için çok fonksiyonlu sensörler ve aktüatörler yer almaktadır.

EĞİTİM HAYATI

Ph.D.,Elektrik Mühendisliği, Virginia Üniversitesi,2007

M.S., Elektrik Mühendisliği, Virginia Üniversitesi,2004

B.S., Elektrik Mühendisliği, Virginia Tech Üniversitesi.2002

PROFESYONEL DENEYİM HAYATI

Doçent,California Üniversitesi,Davis,Elektrik&Bilgisayar Mühendisliği,2017-Günümüz

Yardımcı Doçent,California Üniversitesi,Davis, Elektrik&Bilgisayar Mühendisliği,2011-2017

Doktora Araştırmacısı,Tıp Mühendisliği Merkezi,Harvard Tıp Okulu& Massachusetts Hastanesi,Boston,2009-2011

Doktora Öncesi Araştırmacı,Kimya Departmanı, Virginia Universitesi,Charlottesville,2007-2009